דבר המח"ט

חברי לוחמי חטיבה 421.


שישה לאוקטובר 1973, התאריך שבו פרצה מלחמת יום הכיפורים, צרוב בתודעתנו כתאריך ששינה את מדינת ישראל  ושינה את חייו של כול אחד מאתנו.

מדי שנה בחודש אוקטובר אנו נפגשים ליד אנדרטת חטיבת הצליחה, בפארק העוצבות בלטרון, כדי לזכור, להזכיר, להוקיר ולהצדיע לחברנו שנפלו. 

 

תמיד אזכור אתכם חברי כלוחמים ללא חת, מקצוענים ואמיצים המוכנים להקריב את החיים כדי לבצע את המשימה, לנצח בקרב ולחלץ חבר שנפגע. כולנו זוכרים את הימים הקשים בתחילת המלחמה , את ההצלחות וההישגים במהלך המלחמה ואת 47 חברינו שנפלו.


החטיבה לחמה במסגרת אוגדה 143 שעליה פיקד מפקדנו האלוף אריאל שרון. השתתפה בקרבות הבלימה, השמידה חטיבת שריון מצרית בתאריך 14 לאוקטובר, זכתה לבצע את המהלך המרכז בקרב הצליחה, כאשר ב 16 לאוקטובר צלחה את תעלת סואץ, השמידה את בסיסי טילי הנ"מ ובכך אפשרנו לחיל האוויר להשתתף בקרב. הרחבנו את ראש הגשר ואפשרנו ליתר כוחות צה"ל לצלוח בעקבותינו ולהכריע את האויב המצרי ולנצח במלחמה.


אתר חטיבת הצליחה  המחודש ישמר את מורשת החטיבה, יאפשר למשפחותינו, בנינו, נכדינו ללמוד ולשמוע  על חלקה של החטיבה ועל חלקו של כול אחד מכם בניצחון  ולהיות גאים בכם. האתר יהיה ערוץ קשר בינינו, שיאפשר לקיים את החברות ואחוות  הלוחמים שמאפיינת את חטיבתנו.


באחוות לוחמים.

חיים ארז

 

 


עבור לתוכן העמוד