דבר העורך

לוחמי החטיבה ובני משפחותיהם, 
משפחות שכולות של חללי החטיבה, 
מבקרים באתר,

לפני 6 שנים, לקראת יום השנה ה-37 למלחמת יום הכיפורים, עלה אתר החטיבה לרשת האינטרנט.
אתר החטיבה נועד לשמש בית אינטרנטי לכל יוצאי החטיבה, אתר זיכרון לחללי החטיבה, ומרכז מידע על תולדות החטיבה ויחידותיה.
מטבע הדברים האתר מתמקד במלחמת יום הכיפורים, בה התגבשה החטיבה וחושלה, ובה נפלו כל חלליה. 
היום אנחנו מעלים לרשת אתר משודרג שהוא, כך אנו מקווים, ידידותי יותר למשתמש. האתר מכיל את כל החומרים שנכללו באתר הקודם, בפורמט ובעריכה גרפית נגישים יותר. למדנו במשך השנים שחברים אינם מצליחים להגיע לכל החומר המופיע באתר, ולא מודעים לכמות החומר שמסתתרת במדורי האתר. ואכן, יש באתר כמויות רבות של חומר. החל מהקלטות רשת קשר מושמעות ומתומללות, דרך תחקירים שנעשו לאחר המלחמה ברמת החטיבה והגדודים (ובגדוד 599 עד רמת מט"ק), יומנים אישיים, דו"חות של יחידות החטיבה ושל בעלי תפקידים, מחקרים על המלחמה, מידע על המלחמה, על מערכת הצליחה וציוד הצליחה במלחמה, על טנק המגח, ועוד. חומר רב. במתכונת של האתר הישן צריך היה לדעת כיצד לחפש את החומר ולהגיע אליו, ובאתר החדש אנו מקווים שהחומר הרבה יותר נגיש וקל לאיתור.
ברוח הזמן, האתר מותאם לגלישה סלולרית, וניתן בקלות יחסית להגיע בגלישה במכשיר סלולרי לכל מדורי האתר.
חידוש באתר החדש הוא הקמתם של אלפונים יחידתיים, גדודיים ופלוגתיים.  לכל פלוגה יש אלפון. זהו כלי יוצא מן הכלל, בתנאי שנעשה בו שימוש והוא מורחב כדי לכלול את מירב אנשי הפלוגה שיש עימם קשר. האלפונים הם כלי המאפשר להגיע לכל האנשים במסרים אלקטרוניים, גם לצורך כנסים ומפגשים, וגם לצורך הפצת מידע וחומרים חדשים שעולים לאתר. האלפונים הפלוגתיים, הגדודיים והחטיבתי מסונכרנים.
אין גבול להעשרת החומר שבאתר, ואנו קוראים שוב לותיקי החטיבה ולכל מי שיש בידו חומרים כתובים, צילומים, קטעי סרטים וכדומה, שעדיין אינם נמצאים באתר, להעבירם אלינו כדי להעלותם לאתר. כך יועשר האתר ויהיה למעניין יותר.  
מטרתנו לקיים את האתר כמקום מפגש אינטרנטי לותיקי החטיבה, שיאפשר קשר שוטף ביניהם. לכן אנו מפנים את תשומת לבכם למדור "לשמור על הקשר". אנו מזמינים את כל ותיקי החטיבה שטרם עשו כן, למלא את ה"דף ליצירת קשר ועדכון פרטים" כדי להיכלל באלפונים. כיום רשומים באלפון החטיבה כ-450 מותיקי החטיבה.
באתר החדש נוספה האפשרות להעלות במצורף לרישום האישי של כל ותיק בחטיבה קרוב משפחה (ראה כפתור "הוסף קרובי משפחה" ליד כל רישום), וכך ניתן לצרף למעגל מקבלי ההודעות מהאתר בני זוג, ילדים או נכדים, או קרובים אחרים. 
דף הקשר למשפחות השכולות  מיועד למילוי לא רק ע"י קרובי משפחה של חללי החטיבה, אלא גם ע"י ותיקי החטיבה אשר יש בידיהם לתרום מידע ליצירת קשר עם משפחות שכולות. כיום רשומים במאגר קרוביהם של כמחצית מחללי החטיבה. 

אנו מקווים כי האתר ימשיך לשמש מקום מפגש חי ותוסס לותיקי החטיבה, מקור מידע לכולנו, ומכשיר עזר לזימון כנסים ואירועים יחידתיים בכל הרמות.

עודד מגידו
נובמבר 2016

עבור לתוכן העמוד